ZLOM/IZPAH GLEŽNJA

Kaj je določeno stanje?
Zlom gležnja se zgodi, ko kosti v gležnju pretrgajo ali zlomijo. Izpah gležnja pa pomeni, da so kosti gležnja iztisnjene iz svojih običajnih položajev. Obe poškodbi povzročata hudo bolečino, oteklino, deformacijo in omejeno gibanje.

Kako pride do tega stanja, kako nastane?
Zlom gležnja se najpogosteje pojavi zaradi padcev, športnih poškodb, prometnih nesreč ali močnega udarca v gleženj. Izpah gležnja se lahko zgodi pri nenadnih nerodnih gibih, nepravilnem stopanju ali močnih udarcih, ki prisilijo gleženj iz svojega običajnega položaja.

Kako zdravimo v centru Jans?
Naša strokovna ekipa izvaja raznovrstne terapije z uporabo naprednih aparaturnih tehnik. Med našimi storitvami so fokusni udarni valovi (fstw), radialni udarni valovi (rstv), funkcionalna magnetna stimulacija (FMS), TECAR terapija, HIGH laser therapy, manualna terapija in kinezioterapija (vaje). Skupaj s pacienti natančno pristopimo k izbiri terapije, ki je najbolj primerna za njihove potrebe in doseganje najboljših rezultatov.

Prednosti in pomen zdravljenja.
Zdravljenje zloma ali izpaha gležnja s fizioterapijo je ključnega pomena za obnovitev funkcionalnosti in mobilnosti gležnja. Fizioterapevti lahko uporabijo različne tehnike, vaje, terapije za zmanjšanje bolečine, izboljšanje gibanja in moči ter obnovitev stabilnosti gležnja. Fizioterapija pomaga pri obvladovanju otekline, izboljšanju cirkulacije, zmanjšanju brazgotin in preprečevanju mišične atrofije. S postopnim napredovanjem vaj in terapije se lahko doseže polna funkcionalna obnova gležnja ter zmanjša tveganje za ponovne poškodbe. Pomembno je individualno prilagajanje programa rehabilitacije glede na resnost poškodbe in posameznikove zmožnosti.