TENIŠKI KOMOLEC

Kaj je določeno stanje?
Teniški komolec, znan tudi kot lateralni epikondilitis, je stanje, ki povzroča bolečino in vnetje na zunanjem delu komolca. Čeprav je ime teniški komolec, se lahko pojavi pri ljudeh, ki se ne ukvarjajo s tenisom. Pogosto je posledica prekomerne obremenitve mišic in tetiv podlakti, ki pripnejo na zunanji del komolca.

Kako pride do tega stanja, kako nastane?
Teniški komolec se pogosto razvije zaradi ponavljajočih se gibov podlakti, ki vključujejo ekstenzijo in supinacijo (vrtenje dlani navzgor). To pogosto nastane zaradi športnih dejavnosti, kot je tenis, pa tudi zaradi drugih dejavnosti, kot so dvigovanje uteži, delo z orodjem, slikanje ali tipkanje na računalniku. Ponavljajoča se napetost na mišicah podlakti in tetivah lahko privede do vnetja in bolečine na zunanjem delu komolca.

Kako zdravimo v centru Jans?
Naša strokovna ekipa izvaja raznovrstne terapije z uporabo naprednih aparaturnih tehnik. Med našimi storitvami so fokusni udarni valovi (fstw), radialni udarni valovi (rstv), funkcionalna magnetna stimulacija (FMS), TECAR terapija, HIGH laser therapy, manualna terapija in kinezioterapija (vaje). Skupaj s pacienti natančno pristopimo k izbiri terapije, ki je najbolj primerna za njihove potrebe in doseganje najboljših rezultatov.

Prednosti in pomen zdravljenja.
Zdravljenje teniškega komolca vključuje več pristopov za zmanjšanje bolečine, vnetja in obnavljanje funkcionalnosti komolca. Fizioterapija ima pomembno vlogo pri zdravljenju teniškega komolca. Fizioterapevti lahko uporabijo terapevtske tehnike, vaje in postopke za zmanjšanje bolečine, izboljšanje gibanja, krepitev mišic podlakti in zmanjšanje obremenitve na prizadetem območju. Terapija lahko vključuje tudi raztezanje mišic podlakti, mobilizacijo komolca, tehnike za sprostitev in zmanjšanje vnetja ter izobraževanje o pravilni telesni mehaniki in tehnikah za preprečevanje nadaljnjega stresa na komolcu. Poleg tega lahko fizioterapevti svetujejo o uporabi kompresijskih povoj ali ortoz, da zmanjšajo obremenitev in zagotovijo podporo. Pristop fizioterapevta je prilagojen posameznikovim potrebam, kar omogoča učinkovito zdravljenje in rehabilitacijo teniškega komolca.